Szkoła

AL DENTE

Szkoła Języka Włoskiego

Szkoła Języka Włoskiego AL DENTE działa od września 2010 roku. Nasi lektorzy są italianistami specjalizującymi się w nauczeniu dorosłych lub native speakerami z uprawnieniami do nauczania języka włoskiego jako obcego.

Uczymy wyłącznie języka włoskiego. Uczymy tylko osoby dorosłe. Pracujemy w grupach od 3 do 6 osób. Zajęcia odbywają się od września do końca lipca.

Nasza kadra: tutaj.

Mamy w ofercie kursy standardowe, kursy konwersacyjne i jednorazowe spotkania: konwersacje i warsztaty. Działamy głównie online, ale prowadzimy też kameralną szkołę stacjonarną w Łodzi.

Nasze zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. Lektorzy od pierwszych zajęć mówią po włosku, Słuchacze również. Co zajęcia zadajemy prace domowe i robimy mini-testy/kartkówki. Pracujemy w oparciu o podręcznik (poza kursami konwersacyjnymi).

 

 

Od pierwszych zajęć A1 mówimy do Was po włosku, ale zapewniamy, że zrozumiecie wszystko, co trzeba. I z każdą kolejną lekcją więcej. Zaufajcie nam.

Uczymy, bo lubimy. Znamy się na tym i ciągle podnosimy kwalifikacje. Poza tym sami uczymy się języków obcych, więc dokładnie wiemy, jak to jest być po tej drugiej stronie podręcznika. Wymagamy dużo od Was i od siebie. Solidnie przygotowujemy się do każdych zajęć i liczymy na Waszą wzajemność. Wszyscy nasi lektorzy to specjaliści zajmujący się zawodowo uczeniem dorosłych, posiadający uprawnienia do nauczania języka włoskiego jako obcego. Opiekę metodyczną nad szkołą sprawuje zespół metodyków. 

Na każdych zajęciach zadajemy prace domowe (często do samodzielnego sprawdzenia) i robimy testy.

Przede wszystkim zawsze staramy się Was zaciekawić. Chcemy, żebyście się dobrze z nami bawili, nie mogli się doczekać kolejnych zajęć, polubili poniedziałki, uwierzyli, że się da nauczyć, porozmawiać po włosku, zrozumieć piosenkę/film/książkę. A przede wszystkim mówić po włosku. 

Do zobaczenia na zajęciach!