Szkoła

AL DENTE

Szkoła Języka Włoskiego

Szkoła Języka Włoskiego AL DENTE działa w Łodzi od września 2010 roku. Nasi lektorzy są italianistami specjalizującymi się w nauczeniu dorosłych lub wykwalifikowanymi native speakerami.

Uczymy wyłącznie języka włoskiego. Uczymy tylko osoby dorosłe. Pracujemy w grupach od 3 do 6 osób.

Prowadzimy zajęcia w siedzibie szkoły w Łodzi i online.

Nasza kadra: tutaj.

Mamy w ofercie kursy standardowe, kursy konwersacyjne i jednorazowe spotkania: konwersacje i warsztaty. Mamy istniejące grupy na każdym poziomie zaawansowania, od A1 do C1. Nasze zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. Uczymy w oparciu o podręcznik Spazio Italia (poziomy od A1 do B1). Na wyższych poziomach korzystamy również z innych metod. Na naszych zajęciach lektorzy od pierwszych zajęć mówią po włosku. Co zajęcia zadajemy prace domowe i robimy testy/kartkówki.

Organizujemy wiele wydarzeń kulturalnych, prowadzimy Klub Literacki AL DENTE.

Od pierwszych zajęć A1 mówimy do Was po włosku, ale zapewniamy, że zrozumiecie wszystko, co trzeba. I z każdą kolejną lekcją więcej. Zaufajcie nam.

Uczymy, bo lubimy. Znamy się na tym i ciągle podnosimy kwalifikacje. Poza tym sami uczymy się języków obcych, więc dokładnie wiemy, jak to jest być po tej drugiej stronie podręcznika. Wymagamy dużo od Was i od siebie. Solidnie przygotowujemy się do każdych zajęć i liczymy na Waszą wzajemność.

Na każdych zajęciach zadajemy prace domowe (często do samodzielnego sprawdzenia) i robimy testy.

Przede wszystkim zawsze staramy się Was zaciekawić. Chcemy, żebyście się dobrze z nami bawili, nie mogli się doczekać kolejnych zajęć, polubili poniedziałki, uwierzyli, że się da nauczyć, porozmawiać po włosku, zrozumieć piosenkę/film/książkę.