Lektorzy

Ilaria jest nauczycielką włoskiego z certyfikatem DITALS. Studiowała lingwistykę w Mediolanie i stosunki międzynarodowe w Bergamo. Mieszka nad jeziorem Como, kocha włoską przyrodę. Specjalizuje się w kursach dla początkujących planujących podróż do Włoch. W AL DENTE od 2022.

Paola to nauczycielka włoskiego z doświadczeniem w Irlandii. Ma certyfikat DITALS II, zna język polski. Związana z AL DENTE od  2022 roku.  

Filippo Cirilli jest nauczycielem włoskiego i angielskiego, a także egzaminatorem CELI. Posiada certyfikat DILS II. Kocha podróże i kuchnię, pochodzi z rodziny śpiewaków operowych i od urodzenia żyje muzyką. Związany z AL DENTE od 2022 roku.

Lektor

Simona to lektorka i egzaminatorka wszystkich włoskich certyfikatów (CILS, CELI i PLIDA). Jest pasjonatką nauczania i ma duże doświadczenie w pracy z początkującymi dorosłymi online. Związana z AL DENTE od 2022 roku.

Metodyk

Gabriele to lektor z powołania, sam zna kilka języków w tym polski i chiński. Żył i pracował w wielu krajach świata. Jest też egzaminatorem CELI  i bardzo często stosuje nowe technologie na zajęciach. Związany z AL DENTE od 2022 roku.

Sabina to lektorka i autorka materiałów dydaktycznych z wieloletnim doświadczeniem w pracy w Turcji, Grecji i online. Bardzo często wykorzystuje na swoich zajęciach najnowsze zdobycze techniki. Prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów CELI. Związana z AL DENTE od 2022 roku.

LEKTOR

Paola è toscana o come ama definirsi una vera etrusca ma portoghese d’adozione. Infatti dopo una Laurea in Lingue e Letterature straniere si trasferisce in Portogallo per continuare i suoi studi, è qui che comincia a insegnare italiano a stranieri nel lontano 2006 e da...

Nauczyciel włoskiego z certyfikatem CEDILS i ogromnym doświadczeniem w nauczaniu włoskiego różnych grup, w tym Japończyków. Prowadzi zajęcia dla początkujących i konwersacje. Związany z AL DENTE od czerwca 2022 roku.

Nauczycielka włoskiego, trenerka nauczycieli i autorka książek wydawnictwa ALMA, m.in. Nuovo Espresso. Prowadzi bardzo popularne warsztaty fonetyczne online „Mów jak Włoch”.

W AL DENTE do 2017 roku. Absolwentka italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii współczesnej Uniwersytetu w Katanii (studia magisterskie). Posiada certyfikat CELI 5 (poziom C2), DILS-PG drugiego stopnia (certyfikat dla nauczycieli języka włoskiego jako obcego) oraz uprawnienia egzaminatorki CELI.

DYREKTOR METODYCZNY

Izabelę spotkacie na rozmowie diagnostycznej. Pomoże Wam wybrać właściwy poziom zajęć. Iza zajmuje się też wspieraniem naszego zespołu lektorskiego w rozwoju zawodowym. Związana z AL DENTE od 2016 roku.

Przewodniczka po Genui, tłumaczka, nauczycielka włoskiego (certyfikat DITALS). Ukończyła studia Master „E-learning per l’insegnamento dell’italiano a stranieri – ELIIAS” na Università per stranieri di Siena. Doskonale zna polski. Związana z AL DENTE od 2020 roku.

Właścicielka szkoły, metodyczka, egzaminatorka CELI, trenerka certyfikatu dla nauczycieli włoskiego DILS-PG z uprawnieniami nadanymi przez Università per Stranieri di Perugia.

W AL DENTE od 2014 roku. Nauczyciel włoskiego (certyfikat DITALS) z wieloletnim doświadczeniem. Uczył m.in. w Polsce, Bułgarii, Ukrainie, Ekwadorze i Rosji. Doskonale zna polski.