Zapraszamy na włoski w Łodzi!

Zapraszamy na włoski w Łodzi!

Miejsca na zajęcia włoskiego od podstaw z Martyną Żegotą znikają w tempie presto! 🙂
Jeśli planujecie rozpocząć naukę od lipca to ostatni moment na zapisanie się.
👩‍🏫 Martyna Żegota: Absolwentka italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii współczesnej Uniwersytetu w Katanii (studia magisterskie). Posiada posiada certyfikat CELI 5 (poziom C2), DILS-PG drugiego stopnia (certyfikat dla nauczycieli języka włoskiego jako obcego) oraz uprawnienia egzaminatorki CELI. Przez osiem lat mieszkała na Sycylii. Pasjonatka i znawczyni literatury włoskiej z okresu drugiej połowy XIX i XX wieku.
🧐 Terminy zajęć, cennik znajdziecie tutaj: https://wloski.org/lektor/martyna-zegota/?poziom=a1-2
📌 Zajęcia z Martyną:
👉 odbywają się stacjonarnie w siedzibie szkoły Gdańska 90 w Łodzi
👉 tylko dla dorosłych
👉 zupełnie od podstaw: dla osób, które nie uczyły się wcześniej włoskiego
👉 od 3 do 6 osób w grupie
👉 kontynuacja zajęć od września (zaczynamy w lipcu, w sierpniu odpoczywamy, 5 września wracamy do nauki!)
.
📌 Martyna o swoich zajęciach:
Język włoski jest moją pasją. Przez wiele lat mieszkałam we Włoszech.
✅ Podziwiam każdego, kto w dorosłym wieku decyduję się na rozpoczęcie nauki nowego języka.
✅ Moi słuchacze są dla mnie zródłem inspiracji i jestem z nich bardzo dumna kiedy opowiadają mi o tym jak używają włoskiego poza zajęciami i ile radości sprawia im rozmawianie po włosku na wakacjach, w pracy, ze znajomymi i nie tylko.
✅ Uważam, że w nauce języka najważniejsze jest realistyczne podejście i wyrozumiałość. Wiedząc, iż moi słuchacze często prowadzą bardzo aktywny tryb życia i mają ograniczony czas na naukę staram się abyśmy wspólnymi siłami wypracowali idealny system, który przeprowadzi ich przez różne trudności, szczególnie te związane z opanowaniem gramatyki i zapobiegnie zniechęceniu czy też utracie entuzjazmu.
✅ Ponieważ zajęcia moich grup w ciągu tygodnia odbywają się po południu staram się, aby nie były stresujące i aby stały się chwilą wytchnienia i miłą odskocznią po ciężkim dniu pracy lub na uniwersytecie. Ma być to czas dla moich słuchaczy, czas by wyłączyć się na chwilę i zrobić coś dla siebie.
✅ Zajęcia mają zawsze podobny schemat, nie znaczy to, że są one nudne, po prostu wiadomo czego można się na nich spodziewać a ewentualny stres może wynikać jedynie z braku przygotowania się na lekcję. Ewentualny brak przygotowania się na lekcję może się zdarzyć każdemu i jeśli nie jest nagminny to nie jest końcem świata!

✅ Wychodząc z założenia, że nawet najsłabsza obecność jest lepsza od nieobecności. Zachęcam osoby, którym losowo zdarzyło się nie przygotować na zajęcia do uczestnictwa. Jako filolog w posiadaniu certyfikatu DILS-PG drugiego stopnia (certyfikat glottodydaktyczny dla nauczycieli języka włoskiego jako języka obcego Uniwersytetu per Stranieri w Perugii) dbam o to, żeby moi słuchacze nie tylko znali gramatykę, ale przede wszystkim posługiwali się nią w świadomy i praktyczny sposób. Jednocześnie jako osoba mieszkająca długo we Włoszech nie jestem purystką językową i wiem, że osobom uczącym się języka najbardziej zależy na komunikacji. Dlatego urozmaicam moje lekcje, dzieląc je na bloki i wplatając w wyżej wspomniany schemat zajęć cotygodniowe, ustne powtóreczki w formie lekkiej, łatwej i przyjemnej. Pracę z podręcznikiem (niezbędną w nauce gramatyki) oraz elementy konwersacji (dobór zagadnień zależy oczywiście od poziomu grupy). Na moich zajęciach nie zabraknie też włoskich piosenek, sama bowiem na początku uczyłam się słuchając maniakalnie włoskich przebojów.
✅ Na wyższych poziomach, począwszy od A2, program zajęć przewiduje często zagadnienia dotyczące Sycylii, włoskiej mafii i obyczaju oraz prezentacje i fotorelacje z włoskich podróży, którymi mogą podzielić się chętni słuchacze.
Naukę języka traktuję „życiowo” i zapraszam każdego pasjonata Włoch, jestem pewna, że na moich zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
.
Zapisy i informacje:
.
Szkoła AL DENTE
📩 biuro@wloski.org