Mów jak Włoch – warsztaty fonetyki z Chiarą Pegoraro

Mów jak Włoch – warsztaty fonetyki z Chiarą Pegoraro

Gorąco zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty włoskiej fonetyki online. Kolejna edycja najwcześniej we wrześniu 2022!

Warsztaty „Mów jak Włoch” prowadzi Chiara Pegoraro, autorka książki Nuovo Espresso oraz innych podręczników, w tym do fonetyki. Chiara współpracuje z wydawnictwem Alma Edizioni, zawodowo zajmuje się przede wszystkim szkoleniem nauczycieli języka włoskiego.


To już trzecia edycja, pierwsza i druga cieszyły się ogromnym powodzeniem!

Przez 6 tygodni: 

-nauczysz się prawidłowo wymawiać włoskie głoski 

-dowiesz się, jak poprawnie akcentować najbardziej problematyczne dla Polaków słowa

-przećwiczysz prawidłową intonację zdań

Wszystko to w formie praktycznych ćwiczeń i w bezstresowej atmosferze.

Dodatkowo poza zajęciami w pakiecie 6 tygodni indywidualnej pracy nad wymową z Chiarą na dedykowanej grupie Whatsapp. Jedna z uczestniczek pierwszej edycji, Karolina Siemaszko-Wilczewska, o warsztatach z Chiarą:

Te zajęcia były poprowadzone perfekcyjnie pod każdym względem. Zadania domowe na Whatsapp to genialny pomysł! Wszystko poparte teorią, praktyką, ćwiczeniami.
Chyba żadne zajęcia mnie tak nie porwały, jak te. Może dlatego, że wszystko było dla mnie totalną nowością (za wyjątkiem wymowy samogłoski „o” aperto i „o” chiuso- bo to robiliśmy w szkole z Jędrzejem).  I pewnie też dlatego, że prowadząca jest dla mnie mistrzem w kwestii przekazywania wiedzy. Warto podkreślić, że praktycznie każdy z uczestników reprezentował różny poziom językowy i trochę się bałam, co z tego wyniknie- ale jak się okazuje nie stanowiło to żadnego problemu. 
Według mnie zajęcia z wymowy powinny towarzyszyć nam od możliwe jak najwcześniejszego etapu nauki języka. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć teraz, będąc na etapie poziomu A2, bo później coraz trudniej byłoby zwalczyć złe nawyki!
Był to z Waszej strony wspaniały pomysł i super, że będziecie to kontynuować.


Jedna z uczestniczek drugiej edycji pani Kasia o warsztatach z Chiarą:

Zajęcia z fonetyki z Chiarą są zupełnie inną formą zajęć, czymś, co generalnie nie jest praktykowane w polskich szkołach. Piszę to jako absolwentka filologii, bowiem ja dopiero tam spotkałam się z takimi zajęciami i dziś z perspektywy czasu uważam, że każdy kto chce mówić w języku obcym powinien poświęcić też takim lekcjom czas. Ładna wymowa w obcym języku nie każdemu jest dana przez naturę, jednak jest to coś, co z dobrym nauczycielem jest do wyćwiczenia. Dlatego też skusiłam się na zajęcia z fonetyki z Chiarą. I był to strzał w dziesiątkę, świetnie spędzony czas, mobilizacja do pracy zarówno podczas lekcji jak i w ciągu całego tygodnia. Okazało się, że można poznać pewne małe triki, by brzmieć bardziej po włosku. Wszystko to jednak w cudownej i miłej atmosferze, bez stresu. Ja osobiście po połowie kursu nabrałam pewnej świadomości językowej, nawet jeśli jeszcze nie trafiam odpowiednio w dźwięki to zaczynam zauważać, gdzie i jakie być powinny. To według mnie dobry początek i wierzę, że przy odrobinie mojej pracy według wskazówek Chiary będzie jeszcze lepiej.  Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto i czy nie szkoda czasu na coś takiego jak wymowa, to mówię zdecydowanie warto, bo przecież na standardowych kursach mało poświęca się czasu fonetyce a tu pod okiem specjalisty mamy możliwość uświadomienia sobie jak wydobyć z siebie włoskie brzmienie 


Zajęcia będą się odbywać w piątki od 18:00 do 19:00 na platformie Zoom od 14 stycznia 2022 do 18 lutego 2022 

poziom: A2, B1, B2

grupa od 3 do 6 osób dorosłych

cena: 550 PLN przy zapisie do końca grudnia 2021

Dodatkowo: poza zajęciami w pakiecie 6 tygodni indywidualnej pracy nad wymową z Chiarą na dedykowanej grupie Whatsapp. 

Zapisy i informacje: biuro@wloski.org  tel. 505318719