Zapraszamy na zajęcia dla początkujących z Olgą

Zapraszamy na zajęcia dla początkujących z Olgą

Olga jest absolwentką Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Moskwie. Dzięki studiom w katedrze Historii Teatru i Kina oraz Centrum Kultury Włoskiej mogła rozwijać swoje pasje – operę włoską oraz kino polskie. Wróciła do nich później podczas letniego kursu języka i kultury włoskiej Uniwersytetu Mediolańskiego w Gargnano sul Garda oraz studiów magisterskich w ramach Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczy włoskiego oraz rosyjskiego od wielu lat, uwielbia stosować na zajęciach gry planszowe, których prywatnie jest wielką fanką. Poza rosyjskim, polskim i włoskim mówi po francusku i czesku. Właścicielka psa Tomaszka, o którym nie sposób nie dowiedzieć się podczas jej zajęć:)

Olga o swoich zajęciach:

Uczyłam się w życiu wielu języków i wiem, jakie problemy możemy napotkać na tej drodze oraz jak cieszą nawet małe zwycięstwa.

Uważam że język jest jak układanka, ale nie jak puzzle, gdzie każdy element ma swoje ustalone miejsce, a raczej jak klocki Lego: każdy element pasuje do wielu i pozwala na tworzenie różnych konstrukcji. Takimi elementami są słowa, a spoiwem – gramatyka, która pozwala nam na zbudowanie czegoś nowego z dobrze znanych kawałków.

Uwielbiam gry planszowe i lubię stosować je na zajęciach, bo pozwalają na zapoznanie się z nawet najbardziej skomplikowanymi strukturami w zabawny i niestresujący sposób.

Lubię humor i lubię żartować, ale największą satysfakcję sprawia mi, gdy to Słuchacze zaczynają żartować po włosku.

Myślę że w zbudowaniu zasobu słownictwa i ćwiczeniu umiejętności powiedzenia wszystkiego co chcemy zdecydowanie pomaga używanie autentycznych materiałów. Oglądam sporo włoskiej telewizji i namiętnie słucham audioksiążek, zawsze polecam moje ulubione programy i kanały moim Słuchaczom i wiem, że u wielu się one sprawdzają:)

Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez Olgę: https://wloski.org/lektor/olga-rakhaeva/