Recepta na sukces w nauce włoskiego: 9 sposobów!

Recepta na sukces w nauce włoskiego: 9 sposobów!

Jeżeli chcesz nauczyć się włoskiego to czeka Cię trochę pracy.

Jedna lekcja w tygodniu nie wystarczy, to tylko jeden z elementów w procesie nauki.

Poniższe zalecenia to nasz sposób na skuteczną i przyjemną naukę.

Autorką jest nasza lektorka Izabela Rynkowska.

  1. zaufaj lektorowi

Jesteśmy profesjonalni, a nauczanie to nasza pasja. Wiemy jak uczyć, warto słuchać naszych wskazówek.

2. obecność

Każda nieobecność to nowy materiał, który samemu ciężko jest nadrobić. Każda nieobecność wzbudza lęk przed udziałem w kolejnych zajęciach, bo czujemy się nieprzygotowani. Pamiętaj, że zawsze możesz włączyć się do zajęć w transmisji online.

3. praca domowa

Kluczowy element w procesie uczenia się. Każde ćwiczenie to moment na przypomnienie i utrwalenie materiału przerabianego na zajęciach. Aby była efektywna nie zostawiaj jej na ostatnią chwilę, rozłóż zadania na cały tydzień.

4. kontroluj dziennik

Prowadzimy go dla Ciebie. Upewnij się, co było zadane i z czego będzie kolejny test, szczególnie jeżeli byłeś nieobecny.

5. kontakt z lektorem

W dzienniku znajdziesz mail lektora. Nie bój się zgłaszać na bieżąco uwag dotyczących zajęć, pytań i wątpliwości związanych z przerabianym materiałem.

6. nie bój się błędów

Uczymy się na błędach. Wbrew pozorom to istotny element w procesie uczenia się. Poprawianie błędów to też sposób na utrwalenie materiału, moment refleksji i sprawdzenia naszej wiedzy.

7. bądź niezależny

Zajęcia w szkole to nasza baza, ale korzystaj też z możliwośći jakie stawarza internet – w zasadzie nieograniczony dostęp do darmowych ćwiczeń, filmów, muzyki, audycji, aplikacji… Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

8. uczysz się dla siebie

Nie porównuj się z innymi. Tylko lektor może obiektywnie ocenić twoje postępy. Fakt, że ktoś dużo mówi po włosku nie oznacza, że wie więcej od ciebie i lepiej opanował materiał.

9. bądź na bieżąco

Dbamy o Ciebie nie tylko na zajęciach. Czytaj newsletter, odwiedzaj naszą grupę na Facebooku. Regularnie zamieszczamy między innymi ciekawe propozycje ćwiczeń, artykułów, webinarów, konkursów.