Pytania

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi!


Ile czasu trzeba poświęcić na naukę?

Zajęcia w naszej szkole odbywają się raz w tygodniu, trwają 90 min, zawsze tego samego dnia o tej samej godzinie. Zanim zapiszesz się na zajęcia pomyśl: czy możesz być obecny/a w tym terminie przez cały rok? Czy nie zmieni Ci się plan na studiach? Czy nie zmieni się grafik zajęć dzieci? Wybierz taką grupą, aby móc uczestniczyć w jej zajęciach. Najważniejsze jest kilka pierwszych spotkań, nadrobić nieobecności jest wtedy bardzo trudno. Oczywiście w trakcie roku można zmienić grupę, ale tylko jeśli mamy wolne miejsca. O wiele łatwiej będzie wybrać od razu termin, który na pewno będzie Ci pasował.


W jakim wieku są uczestnicy zajęć?

Jesteśmy szkołą dla dorosłych. Nasi Słuchacze mają od 25 do 72 lat. Najczęściej są to osoby 30/40 letnie.


Nigdy nie uczyłam się włoskiego, jak mogę zapisać się na zajęcia?

Wybierz odpowiadający Ci termin zajęć i napisz do nas na biuro@wloski.org

Terminy zajęć włoskiego dla początkujących online: https://wloski.org/typ_kursu/online/?poziom=a1-2

Kursy włoskiego w Łodzi: https://wloski.org/typ_kursu/stacjonarny/?poziom=a1-2


Czy jest możliwość wzięcia udziału w bezpłatnej lekcji próbnej?

Nie mamy bezpłatnych zajęć próbnych. Jeśli pierwsze zajęcia nie spełnią oczekiwań wystarczy email do nas przed drugim spotkaniem, zwrócimy całą wpłaconą kwotę.


Ile trwa kurs?

Zajęcia zaczynają się we wrześniu/październiku lub w styczniu. Do istniejących grup można dołączyć w dowolnym momencie, o ile mamy wolne miejsca. Zajęcia trwają do końca lipca (poza zajęciami z Filippo Abisso i Fabrizią Scortecci, które kończą się na koniec czerwca).


Czy ze szkołą można skontaktować się telefonicznie?

Mamy wyłącznie mailową obsługę klienta, prosimy o kontakt mailowy, odpowiadamy najczęściej tego samego dnia w dni robocze.


Uczyłam się wcześniej włoskiego, co robić?

Prosimy o email na biuro@wloski.org Zaprosimy na krótką rozmowę diagnostyczną online, po której zaproponujemy zajęcia na odpowiednim poziomie. Rozmowa jest bezpłatna i nie zobowiązuje do zapisania się do szkoły.


Chce się zapisać na zajęcia A2/B1/B2 czy rozmowa diagnostyczna jest obowiązkowa?

Tak. Bardzo zależy nam na tym, aby poziom w danej grupie był wyrównany. Dba o to zespół metodyczek.


Czy z zajęć można zrezygnować w trakcie trwania kursu?

Oczywiście, umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Do 20 dnia miesiąca wypowiedzenie skutkuje od następnego miesiąca.


Co to znaczy, że w niektórych grupach angielski jest językiem pomocniczym?

Zajęcia prowadzone są 100% po włosku, ale prowadzący nie zna polskiego. Dlatego w przypadku konieczności używamy angielskiego (sprawy organizacyjne itp.).


Czy jest możliwość innego rozłożenia płatności niż w harmonogramie dołączonym do umowy?

Ze względu na system, z którego korzystamy, nie ma takiej możliwości.


Czy zajęcia odbywają się online?

Tak, większość naszych zajęć odbywa się 100% online. Aby sprawdzić, które, wystarczy w wyszukiwarce wybrać „online” https://wloski.org/kursy/


Czy jest możliwe przesunięcie godziny zajęć?

Nie, wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach wskazanych na stronie.


Nie będzie mnie na zajęciach, czy spotkania są nagrywane?

Zajęcia w naszej szkole nie są nagrywane i dostępne dla Słuchaczy i nie planujemy tego zmienić. W ramach opieki metodycznej na kursem zajęcia mogą być nagrane dwa razy w semestrze, w tym wypadku nagranie jest dostępne jedynie dla zespołu metodyków i lektora prowadzącego, a po obejrzeniu kasowane. W przypadku nieobecności wszystkie materiały z zajęć znajdują się w dzienniku online. Obecność na zajęciach i aktywny udział są bardzo ważne, szczególnie pierwsze kilka lekcji poziomu A1. Bardzo prosimy o obecność.