Propozycje wakacyjne

Propozycje wakacyjne

Wakacyjne zajęcia zaczynamy 5 lipca. Mamy pojedyczne wolne miejsca w większości grup, zapraszamy. Jeśli nie jesteś pewna/y, czy zapisać się na zajęcia bo nie masz skonkretyzowanych planów na wakacje pamiętaj, że zajęcia są dostępne na żywo transmisji i możesz uczestniczyć w nich zdalnie, wystarczy dostęp do Internetu.

Pełna lista zajęć: tutaj.

Szczególnie polecamy:

po około roku nauki: utrwalenie A1 i konwersacje A1! Zajęcia są dostępne w siedzibie i online, w lipcu i w sierpniu.


Poziom A2: warsztaty PRONOMI wtorki 17:00 w siedzibie szkoły, z Martyną

Uwielbiasz uczyć się włoskiego, ale za każdym razem, gdy na zajęciach powraca temat zaimków czujesz się niepewnie, a w głowie pojawia się mętlik? Nie martw się! Nie jesteś sam! To normalne!
Właśnie dlatego stworzyliśmy zajęcia tematyczne, które mają na celu uporządkowanie zaimkowego wszechświata pełnego chaosu! Na każdych zajęciach wyjaśnimy, od nowa każdy rodzaj poznanych zaimków i przećwiczymy ich użycie. To świetna okazja, by usystematyzować wiedzę i notatki, spisać wszystko w jednym miejscu i pozbyć się raz na zawsze wątpliwości. Kurs PRONOMI A2 jest szczególnie polecany przed rozpoczęciem nauki na poziomie B1, gdzie wyzwaniem staną się dla nas
„pronomi combinati”.


PRONOMI B1 we wtorki o 18:45 w siedzibie szkoły z Martyną
Jeśli jesteś na poziomie B1, chcesz zgłębić wiedzę na temat zaimków złożonych lub rozwiać wszelkie wątpliwości i zacząć używać swobodnie i bez obaw tych bardzo włosko brzmiących, enigmatycznych
form to kurs PRONOMI B1 jest właśnie dla Ciebie! Złap byka za rogi i staw czoła zaimkom raz na zawsze.
Jeśli nie jesteś pewna/y czy zapisać się na zajęcia bo nie masz skonkretyzowanych planów na wakacje pamiętaj, że zajęcia są w transmisji i możesz uczestniczyć w nich zdalnie, wystarczy dostęp do Internetu.KURSY UTRWALAJĄCE A1/A2/B1 dostępne online i w siedzibie szkoły
Kursy organizowane specjalnie pod kątem powtórkowym, mające na celu uporządkowanie wiedzy i waszych notatek, rozwianie wątpliwości i przećwiczenie problematycznych zagadnień, ale nie tylko…bo
w końcu są wakacje!!! Dlatego oprócz powtarzania gramatyki, słownictwa i ćwiczeń na zajęciach utrwalimy wiedzę korzystając z gier i dużo mówiąc, ćwicząc praktyczne użycie języka.


Poziom B1/B2: Warsztaty Włoska opera z Olgą w szkole, w piątki o 17:00. Rewelacyjne zajęcia prowadzone przez pasjonatkę, absolwentkę historii teatru!

– Masz głowę pełną operowych melodii, ale nigdy nie możesz dosłyszeć słów?
– Mówisz po włosku, ale wydaje Ci się, że opera włoska nie ma z tym językiem nic wspólnego?
– Chcesz wtrącić czasem w rozmowie ładny cytat z opery, ale nigdy nie jesteś pewien/pewna kontekstu?
– Znasz i lubisz operę i chcesz nauczyć się mówić o niej?
Te wszystkie i wiele innych motywacji są dobre, żeby przyjść na zajęcia z opery! Będziemy słuchać, analizować i omawiać teksty oper i o operach (ale przy okazji nasłuchamy się pięknej muzyki:)


Warsztaty LETTERATURA,STORIA,COSTUME w poniedziałki o 18:45 w siedzibie szkoły z Martyną
W tym roku zajęcia będą miały formę warsztatów. Uczestnicy otrzymają w wyprzedzeniem teksty krótkich opowiadań do samodzielnej lektury w domowym zaciszu. W czasie zajęć zajmiemy się analizą opowiadań i porozmawiamy o poruszonych w nich zagadnieniach przybliżając tło historyczne i kulturowe. W tym roku wybrane tematy to: Rinascimento, „boom economico” degli anni Sessanta, Le mafie in Italia, Pinocchio.
Jeśli nie jesteś pewna/y, czy zapisać się na zajęcia bo nie masz skonkretyzowanych planów na wakacje pamiętaj, że zajęcia są dostępne na żywo transmisji i możesz uczestniczyć w nich zdalnie, wystarczy dostęp do Internetu.


B2 konwersacje z Fabrizią online poniedziałki i środy 18:45-20:15

B2 konwersacje z Pietro w siedzibie szkoły, wtorki i czwartki 17:00 lub 18:45!

Zapraszamy!

Zapisy: biuro@wloski.org tel. 505-318-719