Podsumowanie roku 2018

Podsumowanie roku 2018

Za nami wspaniały rok 2018 w AL DENTE, dziękujemy Wam, że byliście z nami! W tym roku nasza szkoła została akredytowanym centrum egzaminacyjnym certfikatów CELI oraz DILS-PG (certyfikaty dla nauczycieli) Università per Stranieri di Perugia. A poza tym:

❄️W lutym nasze lektorki Olga i Izabela pojechały do Rzymu na kurs doszkalający do Rzymu doAccademia Studioitalia (kurs finansowany przez szkołę).

🌷W marcu nasza Słuchaczka Marysia zdała egzamin CELI 3 (poziom B2)! 💪

🍍W czerwcu zorganizowaliśmy w Niebostannajwiększe wydarzenie w historii szkoły, bezpłatne i otwarte dla wszystkich konwersacje. Przez dwa dni ponad 100 osób wzięło udział, przy jedenastu stolikach na różnych poziomach zaawansowania każdy mógł spróbować swoich sił i porozmawiać z Włochem/Włoszką. ☘️W tym samym miesiącu Katarzyna brała udział w konferencji “La scrittura e l’apprendimento dell’italiano L2” na Università degli Studi di Bergamo

☀️W lipcu już tradycyjnie wraz z Muzeum Pałac Herbsta zorganizowaliśmy zwiedzanie tego wspaniałego obiektu po włosku. Oprowadzała nasza Słuchaczka Marysia.

⭐️Nowy rok szkolny zaczął się z przytupem. Na początku września dotarła do nas informacja, że nasza lektorka Martyna zdała egzamin CELI 5 (poziom C2!!) 💪 (egzamin finansowany przez szkołę). 🌸 Z kolei Katarzyna została zaproszona przez Università per Stranieri di Perugia na kurs dla “formatori DILS-PG”, jest pierwszą i w tej chwili jedyną osobą spoza Włoch, która ma uprawnienia do prowadzenia kursów przygotowujących do certyfikatu dla nauczycieli DILS-PG.

🎂14 września przypadają urodziny szkoły AL DENTE, w tym roku z tej okazji zorganizowaliśmy lekcje i warsztaty charytatywne. Dzięki hojności naszych Słuchaczy udało się zebrać prawie 1200 zł dla Viva! Akcja dla zwierząt – Łódź

🌼26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków graliśmy w planszówki po włosku w Niebostan. Przyszło trzy razy więcej Włochów niż Polaków 😉niezapomniany wieczór!

🍁Od października rozpoczęliśmy cykl konwersacji odbywających się w naszej szkole, prowadzonych przez różnych interesujących Włochów 🙂 Było to m.in. “Sport come scuola di vita”, “La magia dell’arte”, “Natale in Italia”, “O Rzymie z rzymianinem”. Naszym gościem był również Filippo z Treviso Casa

❄️W grudniu bardzo praktyczne warsztaty o celach i motywacji w nauce języków poprowadziła Asia zJęzyki Kaukazu by Dziuba Wiśniewska

🎄Na zakończenie roku nasza lektorka Izabela zorganizowała w szkole zbiórkę darów dla łódzkiego schroniska dla zwierząt. Nasi Słuchacze znowu nie zawiedli, karma wypełniła nam po brzegi jedną z sal lektorów.

Przed nami pełen wyzwań rok 2019! Życzymy Wam i sobie buon anno!