fbpx

Szkoła Języka Włoskiego AL DENTE działa w Łodzi od września 2010 roku. Nasi lektorzy są italianistami specjalizującymi się w nauczeniu dorosłych lub wykwalifikowanymi native speakerami. Od września 2018 jesteśmy centrum egzaminacyjnym egzaminów CELI oraz glottodydaktycznych DILS-PG Università per Stranieri di Perugia

       

Jesteśmy członkiem stowarzyszenia Italian in Italy, które działa na rzecz zapewnienia wysokiej jakości nauczania języka włoskiego dla obcokrajowców we Włoszech i na świecie.

Formalnie prezentujemy się tak:

Lektorzy AL DENTE to absolwenci filologii włoskiej. Posiadamy m.in. certyfikaty: DITALS, DILS-PG, CELI 5, uprawnienia egzaminatora CELI i wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi. Wierzymy, że solidne wykształcenie i przygotowanie teoretyczne to podstawa.

A poza tym:

Od pierwszych zajęć A1 mówimy do Was po włosku, ale zapewniamy, że zrozumiecie wszystko, co trzeba. I z każdą kolejną lekcją więcej. Zaufajcie nam.

Uczymy, bo lubimy. Znamy się na tym i ciągle podnosimy kwalifikacje. Poza tym sami uczymy się języków obcych, więc dokładnie wiemy, jak to jest być po tej drugiej stronie podręcznika. Wymagamy dużo od Was i od siebie. Solidnie przygotowujemy się do każdych zajęć i liczymy na Waszą wzajemność.

Na każdych zajęciach zadajemy prace domowe (często do samodzielnego sprawdzenia) i robimy testy.

Przede wszystkim zawsze staramy się Was zaciekawić. Chcemy, żebyście się dobrze z nami bawili, nie mogli się doczekać kolejnych zajęć, polubili poniedziałki, uwierzyli, że się da nauczyć, porozmawiać po włosku, zrozumieć piosenkę/film/książkę.

 

Co mówią o nas nasi Słuchacze?

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami o naszej szkole na naszym profilu na Facebooku, w Google oraz na stronie e-korepetycje.net, gdzie zbieramy opinie od 2010 roku.

 

Działalność społeczna

Jesteśmy wirtualnym opiekunem kota Candido z kociej kolonii Torre Argentina z Rzymu.

Tutaj relacja i zdjęcia z drugiej wizyty. 

 

Nasza szkoła jest wirtualnym opiekunem podopiecznych Fundacji Azyl z Łodzi.

Okazjonalnie wspieramy Fundację Viva! Akcja dla zwierząt i Schronisko dla zwierząt przy ul. Marmurowej

oraz kampanię społeczną na rzecz zaprzestania polowań na ptaki Niech żyją!