Klub literacki AL DENTE #2 „Senilità” Italo Svevo 17.06.2019

Klub literacki AL DENTE #2 „Senilità” Italo Svevo 17.06.2019

Z radością informujemy, że w poniedziałek 17 czerwca odbędzie się drugie spotkanie Klubu Literackiego Al Dente! tym razem będziemy rozmawiać na temat powieści Italo Svevo „Senilita'”

Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby zmierzyć się z lekturą po włosku książka dostępna jest bezpłatnie na  https://www.liberliber.it/online/autori/autori-s/italo-alias-ettore-schmitz-svevo/senilita/

Przypominamy, że przeczytanie książki w oryginale nie jest obowiązkowe, wystarczy zapoznać się z fabułą i cytatami wybranymi przez prowadzącą Martynę Żegotę, które otrzymacie na maila jeśli zdecydujecie się na udział w spotkaniu. Zapraszamy serdecznie.

Kiedy: 17.06.2019 godzina 18:45

Koszt: 60 PLN

Maksymalnie 5 osób weźmie udział.

Prowadząca:

Martyna Żegota – absolwentka italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii współczesnej Uniwersytetu w Katanii (studia magisterskie). Przez wiele lat mieszkała na Sycylii. Pasjonatka i znawczyni literatury włoskiej, szczególnie z okresu drugiej połowy XIX w. i XX w. Uwielbia też literarurę angielską i poezję Williama Blake’a. Martyna posiada certyfikat CELI 5 (poziom C2) oraz uprawnienia egzaminatorki CELI. Od 2017 roku jest lektorką włoskiego w szkole AL DENTE. Oprócz zajęć prowadzi również warsztaty poświęcone historii mafii i współczesnego społeczeństwa Włoch.

Zapisy: biuro@wloski.org