Klub literacki AL DENTE #1: Il fu Mattia Pascal 15.04.2019

Klub literacki AL DENTE #1: Il fu Mattia Pascal 15.04.2019

Zapraszamy do rozmowy o literaturze po włosku.
Spotkanie pierwsze będzie poświecone książce:
„Il fu Mattia Pascal”, książka legalnie i za darmo do ściągnięcia w różnych formatach, również jako audiolibro: https://www.liberliber.it/online/autori/autori-p/luigi-pirandello/il-fu-mattia-pascal/
Spotkanie przeznaczone dla osób na poziomie B2 i wyższym. Grupa maksymalnie 5 osób.
Opis wydarzenia:
Zapraszamy do przeczytania dzieła Luigiego Pirandello „Il fu Mattia Pascal” i wzięcia udziału w dyskusji na temat powieści w ramach spotkania Literackiego Klubu Al Dente, które odbędzie się już 15.04 o godz. 18:45. Porozmawiamy o autorze, fabule i przede wszystkim o problemie tożsamości, który szczególnie w dzisiejszych czasach sprawia, że opowieść i filosofia włoskiego noblisty z początku XX wieku nabiera coraz bardziej uniwersalnego wymiaru i nie traci na autentyczności.
Koszt: 60 PLN
Maksymalnie 5 osób weźmie udział.
Prowadząca:
Martyna Żegota – absolwentka italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii współczesnej Uniwersytetu w Katanii (studia magisterskie). Przez wiele lat mieszkała na Sycylii. Pasjonatka i znawczyni literatury włoskiej, szczególnie z okresu drugiej połowy XIX w. i XX w..Uwielbia też literarurę angielską i poezję Williama Blake’a. Martyna posiada certyfikat CELI 5 (poziom C2) oraz uprawnienia egzaminatorki CELI. Od 2017 roku jest lektorką włoskiego w szkole AL DENTE. Oprócz zajęć prowadzi również warsztaty poświęcone historii mafii i współczesnego społeczeństwa Włoch.
Zapisy: biuro@wloski.org