opiekunkota

Jesteśmy wirtualnym opiekunem rzymskiego kota!

Z ogromną radością informujemy, że nasza Szkoła jest od marca wirtualnym opiekunem kota Candido z kociej kolonii Torre Argentina w Rzymie. To nasza gwiazdeczka:

Adopcja wirtualna to gest symboliczny. Oznacza, że co miesiąc wpłacamy określoną kwotę (w tym wypadku 15 euro), które są przeznaczane dla wszystkich potrzebujących mieszkańców kolonii, nie tylko naszego wybrańca. Za niego samego bardzo trzymamy kciuki, aby znalazł prawdziwy dom. Wtedy zostanie nam przypisany inny wirtualny podopieczny. Więcej informacji o adopcjach wirtaulnych tutaj. Również polskie zwierzaki w schroniskach czekają na takie wsparcie, nasza Szkoła wpiera co miesiąc łódzką Fundację Azyl, a przy okazji różnych akcji np. urodzin szkoły wspieramy Fundację Viva! Akcja dla Zwierząt czy łódzkie schronisko na Marmurowej (zbiórka darów Boże Narodzenie 2018)

Torre Argentina to przepiękne miejsce w sercu Wiecznego Miasta, gdzie od tysięcy lat żyją koty. Dziś są pod opieką wspaniałych ludzi, grupy wolontariuszy, którzy dbają o nie, zapewniają leczenie, jedzenie, uwagę i miłość. Jest to przede wszystkim schronisko dla kotów niepełnosprawnych, po wypadkach, niewidomych i chorych z całego regionu. Ale trafiają tu też kociaki młode, mające większe szanse na prawdziwą adopcję.
Wszystkie koty są sterylizowane i kastrowane, organizacja finansuje te zabiegi również dla tysięcy kotów wolnożyjących z regionu Lazio. Dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy wiele kotów znajduje domy.
W przeszłości kolonię kotów często odwiedzała z jedzonkiem mieszkająca niedaleko wielka włoska aktorka Anna Magnani. Fascynującą historię tego miejsca i wiele zdjęć możecie zobaczyć na stronie: www.gattidiroma.net
Jeśli będziecie w Rzymie, koniecznie odwiedźcie Torre Argentina. Koty są tam na terenie otwartym, ale są odgrodzone od pobliskich ulic i od tłumów turystów. Zejdźcie koniecznie po schodach w dół do siedziby wolontariuszy. Porozmawiajcie z nimi o ich pracy, posłuchajcie historii kotów, tam można niektóre chętne poznać i pogłaskać. Jeśli możecie, zostawcie darowiznę dla tego przepięknego miejsca.