Fabrizia Scortecci

Fabrizia Scortecci

LEKTOR

Przewodniczka po Genui, tłumaczka, nauczycielka włoskiego (certyfikat DITALS). Kończy studia Master „E-learning per l’insegnamento dell’italiano a stranieri – ELIIAS” na Università per stranieri di Siena. Doskonale zna polski.


Mi chiamo Fabrizia, jestem Włoszką z pasją dla języka polskiego. Urodziłam się w Genui gdzie aktualnie mieszkam, w samym centrum miasta.

Na Uniwersytecie Genueńskim uczyłam się polskiego i dzięki uzyskanym stypendiom miałam okazję spędzić kilka lat w Polsce, gdzie także pracowałam jako tłumaczka i nauczycielka języka włoskiego, w latach dziewiędziesiątych. Uzyskałam certyfikat DITALS w zakresie nauczania języka włoskiego dla obcokrajowców, żeby prowadzić kursy języka włoskiego i warsztaty językowe także we Włoszech i stałam przewodniczką lokalną. Genua jest fascynującym miastem portowym: każdy kościół, zabytek, pałac, mały plac w starówce jest skarbcem anegdot.

W tym roku (2020/2021) Fabrizia podjęła studia Master „E-learning per l’insegnamento dell’italiano a stranieri – ELIIAS” na Università per stranieri di Siena.