fbpx

Przed zapisaniem się na zajęcia A1 w naszej szkole prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Zajęcia w naszej szkole przeznaczone są dla osób dorosłych.

Język włoski uchodzi za bardzo prosty. W praktyce dla niektórych Słuchaczy jest łatwy (osoby znające inne języki romańskie), dla innych bardzo trudny. W Al dente nie sprzedajemy magicznych formułek. Nikomu nie wystarczy samo uczestnictwo w zajęciach. Trzeba się uczyć również poza szkołą i odrabiać prace domowe (zadawane co zajęcia).

Jak się uczyć – garść porad tutaj.

Czas. Spotykamy się na zajęcia raz w tygodniu na 90 minut. Poza tym absolutne minimum czasu, jaki trzeba poświęcić na naukę, to: 15 minut codziennie + dwa razy w tygodniu 45 minut samodzielnej pracy. Na przykład: zajęcia odbywają się w poniedziałki. W środy i  w soboty 45 minut samodzielnej nauki. W poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, i w niedziele 15 minut samodzielnej nauki. Czy znajdziecie tyle czasu?

 

Zajęcia grup początkujących A1 „od zera” są przeznaczone dla osób, które nigdy nie uczyły się włoskiego. Naprawdę nigdy. I są prowadzone z myślą o takich osobach. Jeśli kiedykolwiek uczyliście się wcześniej włoskiego, powiedzcie nam o tym. Nawet jeśli był to tylko jeden semestr, jeden miesiąc.

 

Po pierwszych zajęciach możecie mieć wrażenie, że jest dużo materiału do nauki, że inne osoby w grupie lepiej sobie radzą. Spokojnie. Drugie i każde kolejne zajęcia będą się zaczynać od powtórki. Materiału będzie mniej. Do grup „od zera” trafiają też osoby znające kilka słów po włosku. Ich przewaga znika po dwóch-trzech spotkaniach. Każdy, kto regularnie się uczy, uczęszcza na zajęcia i odrabia prace domowe zostanie prymusem i nauczy się włoskiego.

 

Od pierwszego spotkania dla początkujących prowadzimy zajęcia po włosku. Oczywiście nie zrozumiecie 100% tego, co mówi lektor. Ale zaufajcie nam: na pewno zrozumiecie wszystko to, co macie zrozumieć. A po kilku spotkaniach będziecie rozumieć wszystko, a pewnych form nauczycie się „przy okazji”. Na tym polega nasza metoda, jesteśmy przekonani o jej skuteczności. Jeśli chcecie rozumieć każde słowo, spodziewacie się ciągłego tłumaczenia polski/włoski, to nie u nas.

 

Podręcznik napisany jest po włosku, ale spokojnie! Nie jest przeznaczony do samodzielnej nauki, lektor wytłumaczy, jak z niego korzystać.

 

Każdy lektor prowadzący zajęcia A1 zna polski. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości (czy to grupa dla mnie? czy nadążę? czy ja dobrze zrozumiałam?), zapytajcie na przerwie, napiszcie maila. Zawsze chętnie pomożemy.

 

Bardzo ważna jest frekwencja na pierwszych dziesięciu zajęciach. Upewnijcie się, że będziecie obecni.

 

Kluczowa jest również nauka słówek. Gorąco zachęcamy do nauki słówek przy pomocy aplikacji Quizlet. Informacje tutaj.  Kurs do Spazio Italia A1 tutaj.