Czy warto uczyć się włoskiego online?

Czy warto uczyć się włoskiego online?

Autor: Jędrzej Bąk

Wiele osób może zadawać sobie pytanie: czy warto zainwestować swój czas i pieniądze we włoski online? Odpowiedź jest według mnie oczywista: jak najbardziej!

Nauka języka obcego jest dla naszego mózgu jak siłownia dla naszych mięśni, a przy tym sądzę, że nie ma piękniejszego języka od tego, który narodził się w słonecznej Italii. 

Z pragmatycznego punktu widzenia włoski online jest doskonałym wyborem dla osób, które dobrze czują się w swoim domu i nie odczuwają potrzeby opuszczać go, by udać się do siedziby szkoły.

Wszyscy podróżnicy docenią możliwość przemieszczania się i nieopuszczania zajęć. Również oni ucieszą się z tego, że język Dantego otwiera znacznie więcej drzwi we Włoszech niż np. angielski. Wiele osób, zwłaszcza na Południu, w ogóle nim nie włada, a i mnie do nauki popchnęła nieznajomość angielszczyzny pewnej przemiłej starszej rzymianki, u której miałem przyjemność parę lat temu gościć. 

Co mogę poradzić osobom, które obawiają się, że włoski online nie jest rozwiązaniem dla nich? Po pierwsze, aby się nie bać, gdyż nie trzeba być informatycznym asem, by z powodzeniem brać udział w lekcjach. Po drugie, by uwierzyli w siebie i w swoje motywacje do nauki – one pozwolą przetrwać wszelkie trudności i dawać z siebie wszystko podczas uczenia się, niezależnie czy przyświecać nam będzie chęć dogadania się na wakacjach, w pracy czy zwyczajnie opanowania nowej umiejętności.

Listę zajęć prowadzonych przez Jędrzeja znajdziecie tutaj: https://wloski.org/lektor/jedrzej-bak/