Przed zapisaniem się na zajęcia A1 w naszej szkole prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Zajęcia w naszej szkole przeznaczone są dla osób dorosłych.

Język włoski uchodzi za bardzo prosty. W praktyce dla niektórych Słuchaczy jest łatwy (osoby znające inne języki romańskie), dla innych bardzo trudny. W Al dente nie sprzedajemy magicznych formułek. Nikomu nie wystarczy samo uczestnictwo w zajęciach. Trzeba się uczyć również poza szkołą i odrabiać prace domowe (zadawane co zajęcia).

 

Czas. Spotykamy się na zajęcia raz w tygodniu na 90 minut. Poza tym absolutne minimum czasu, jaki trzeba poświęcić na naukę, to: 15 minut codziennie + dwa razy w tygodniu 45 minut samodzielnej pracy. Na przykład: zajęcia odbywają się w poniedziałki. W środy i  w soboty 45 minut samodzielnej nauki. W poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, i w niedziele 15 minut samodzielnej nauki. Czy znajdziecie tyle czasu?

 

Zajęcia grup początkujących A1 „od zera” są przeznaczone dla osób, które nigdy nie uczyły się włoskiego. Naprawdę nigdy. I są prowadzone z myślą o takich osobach. Jeśli kiedykolwiek uczyliście się wcześniej włoskiego, powiedzcie nam o tym. Nawet jeśli był to tylko jeden semestr, jeden miesiąc.

 

Po pierwszych zajęciach możecie mieć wrażenie, że jest dużo materiału do nauki, że inne osoby w grupie lepiej sobie radzą itp. Spokojnie. Drugie i każde kolejne zajęcia będą się zaczynać od powtórki. Materiału będzie mniej. Do grup „od zera” trafiają też osoby znające kilka słów po włosku. Ich przewaga znika po dwóch-trzech spotkaniach. Każdy, kto regularnie się uczy, uczęszcza na zajęcia i odrabia prace domowe zostanie prymusem i nauczy się włoskiego.

 

Od pierwszego spotkania dla początkujących prowadzimy zajęcia po włosku. Oczywiście nie zrozumiecie 100% tego, co mówi lektor. Ale zaufajcie nam: na pewno zrozumiecie wszystko to, co macie zrozumieć. A po kilku spotkaniach będziecie rozumieć wszystko, a pewnych form nauczycie się „przy okazji”. Na tym polega nasza metoda, jesteśmy przekonani o jej skuteczności. Jeśli chcecie rozumieć każde słowo, spodziewacie się ciągłego tłumaczenia polski/włoski, to nie u nas.

 

Podręcznik napisany jest po włosku, ale spokojnie! Nie jest przeznaczony do samodzielnej nauki, lektor dokładnie wytłumaczy, jak z niego korzystać.

 

Każdy lektor zna polski. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości (czy to grupa dla mnie? czy nadążę? czy ja dobrze zrozumiałam?), zapytajcie na przerwie, napiszcie maila. Zawsze chętnie pomożemy.